Współpraca ze środowiskiem lokalnym

• Dyrektor Przedszkola jest członkiem Dzielnicowego Centrum Integracji.

Przedszkole ponadto współpracuje z:

• Wydziałem Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów – nasi wychowankowie opiekują się tablica upamiętniającą poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajdująca się na ul. Hołówki.
  • Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy ul. Wiśniowa 37
  • Dzielnicowym Biurem Finansów Oświaty – Mokotów m. st. Warszawy
  • Młodzieżowym Domem Kultury Dzielnicy Mokotów przy organizacji zajęć dodatkowych dla dzieci.

Przedszkole systematycznie współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 7 oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 8.

Co roku z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8 delegowany jest pracownik – psycholog- do bezpośredniego kontaktu obu placówek. Możliwość korzystania z pomocy poradni ułatwia organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej pod kątem diagnozy, organizowania zajęć, warsztatów dla rodziców i dzieci.

Współpracujemy z okolicznymi szkołami i szkołami organizującymi edukację specjalną dla dzieci i młodzieży:

Współpracujemy z Muzeum w Łazienkach Królewskich w zakresie organizacji lekcji muzealnych.

Podjęliśmy współpracę z biblioteką na terenie dzielnicy Mokotów.

Ponadto współpracujemy ze Strażą Pożarną przy ul. Polnej, która wspomaga nas w organizacji festynu rodzinnego, a także organizuje zajęcia dla dzieci w siedzibie straży;

oraz Strażą Miejską – organizacja zajęć z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa;

z Wydziałem Ruchu Drogowego Policji – zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym organizacja „Miasteczka Ruchu Drogowego” na terenie naszego ogrodu.

Na bieżąco współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, kuratorami sądowymi i społecznymi, asystentami rodziny oraz Domami Dziecka, w których przebywają nasi wychowankowie. Bierzemy udział w posiedzeniach zespołów interdyscyplinarnych dotyczących dzieci uczęszczających do naszego przedszkola;

Współpracujemy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Bierzemy udział w konkursach, akcjach organizowanych przez Przedszkola m.st Warszawy.