KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych,
oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) — zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedszkole Integracyjne Nr 117„Przyjazna Kraina” 00-738 Warszawa, ul. Sielecka 26, reprezentowane przez Dyrektora.

2. Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Przedszkolu Integracyjnym nr 117 „Przyjazna Kraina” jest
Pani Renata Zarzeczna, tel. 723-243-677, e-mail: rzarzeczna.iod@dbfomokotow.pl.

3. Administrator danych osobowych – dyrektor przedszkola – przetwarza zebrane dane osobowe w celu:
a) realizacji zadań opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych Przedszkola na podstawie przepisów prawa oświatowego, rozliczeń finansowych związanych z opłatami za żywienie, w tym windykacji należności i dochodzenia roszczeń.
b) do celów promocji Przedszkola na podstawie zgody osób, których dane dotyczą lub rodziców/opiekunów prawnych w przypadku dziecka niepełnoletniego.

4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3a, odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą:
organ prowadzący, organy uprawnione do otrzymania danych na podstawie przepisów prawa, podmioty świadczące usługi
na rzecz Przedszkola, takie jak Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Mokotów, bank. Odbiorcą danych, o których mowa w pkt.3b
będzie firma świadcząca usługi hostingowe.

5 Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres potrzebny do realizacji celów, nie dłużej niż do końca okresu uczęszczania dziecka do przedszkola. Dane wpisane do dokumentacji objętej obowiązkiem archiwizacji, będą przechowywane przez okres wynikający z zapisów Instrukcji Kancelaryjnej. Okres przetwarzania danych może zostać przedłużony, jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla dochodzenia ewentualnych roszczeń, lub do obrony przed takimi roszczeniami.

6 Każdą z wyrażonych zgód można w dowolnym momencie wycofać. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Dla celów ewidencyjnych, wycofanie zgody należy dokonać drogą
pisemną lub elektroniczną.

7. Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do treści swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia
ich przetwarzania i przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu odnośnie przetwarzania danych zgodnie
z obowiązującymi przepisami.

8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego do Urzędu Ochrony Danych Osobowych
przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w Przedszkolu narusza przepisy.

9. Podanie danych osobowych do celów określonych w pkt. 3a wymogiem ustawowym i konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości uczęszczania dziecka do P117. Podanie danych do celów określonych w pkt. 3b  jest dobrowolne a konsekwencja
ich niepodania będzie brak możliwości uczestnictwa dziecka w działaniach promocyjnych P117.

10. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.