Rytmika

Rytmika to metoda artystyczno-pedagogiczna stworzona przez szwajcarskiego kompozytora i pedagoga Emila Jaques-Dalcroze’a, która polega na doświadczaniu i poznawaniu muzyki poprzez ruch, improwizację, a także solfeż.

Dzieci w trakcie zajęć muzycznych w naszym przedszkolu:

• poznają i śpiewają piosenki dziecięce, ludowe, patriotyczne czy okolicznościowe,
  • wykonują tańce regionalne i narodowe,  nowoczesne
  • grają też na instrumentach perkusyjnych.

Każdym spotkaniom repertuar muzyki klasycznej i rozrywkowej, a także mnóstwo rekwizytów, które pomagają aktywnie słuchać muzyki.

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu to zabawy o charakterze integracyjnym, podczas których dzieci poznają układy taneczne do utworów muzycznych o zróżnicowanym charakterze – począwszy od muzyki klasycznej i ludowej po muzykę współczesną.

Głównym celem zajęć jest:

• stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju  dzieci,
  • wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu.

Taniec spełnia także rolę terapeutyczną, poprzez maksymalną aktywizację ciała i psychiki dziecka.

Osoba prowadząca w ramach porozumienia z Młodzieżowym Domem Kultury: Jakub Łabno

Zajęcia odbywają się:

środa godz.: 14.00 -15.30
Na oddział przeznaczone jest 30 minut.

Język Angielski

Osoba prowadząca: Magdalena Szast-Cybuch

W naszym przedszkolu zajęcia z j. angielskiego są realizowane zgodnie z Podstawą Programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego.

Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym jest włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i odbywa się w formie zabawy:

•  Nauczyciel tworzy warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego:
    • Jest to realizowane m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w  języku obcym w toku różnych zajęć i zabaw,
    • wspólną lekturę książeczek dla dzieci w języku obcym,
    • włączanie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek oraz materiałów audiowizualnych w języku obcym.

Zajęcia odbywają się w każdym oddziale.

Zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda Weroniki Sherborne ze względu na swoją naturalność, prostotę i efektywność zyskała uznanie na całym świecie i jest propagowana jako jeden z ważnych czynników rozwoju psychicznego małych dzieci. Wykorzystując dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne przyczynia się do rozszerzenia świadomości samego siebie i pogłębienia kontaktu z innymi ludźmi.

Proponowany  system ćwiczeń ruchowych  poprzez swoją naturalność i prostotę  realizowany jest w atmosferze zabawy i rozwija w dziecku aktywność, spontaniczność, zainteresowanie otoczeniem, daje mu  możliwość przeżycia radości oraz dzielenia jej  z innymi.

Zestaw ćwiczeń realizowany prze nauczycieli w grupach:

• wspomaga rozwój dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy z drugim dzieckiem,
  • rozwija u dziecka poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do innych,
  • rozwija u dziecka poczucie własnego ciała i otaczającej je przestrzeni i usprawnia je ruchowo.

Zajęcia realizowane są jeden raz w tygodniu w każdej grupie. Prowadzone są przez nauczyciela wspomagającego pracującego w danej grupie.

Zajęcia Badawcze

Dociekliwy Przedszkolak to zajęcia badawcze dla Przedszkolaków, których celem jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej. Dzieci samodzielnie wykonują proste eksperymenty, które wprowadzają w różne dziedziny nauki, zachęcają do kreatywnego myślenia i prowokują do wyciągania wniosków. Wspólne wykonywanie doświadczeń traktujemy jak zabawę, z innej perspektywy pokazujemy dzieciom otaczający nas świat. Zajęcia są wstępem do zdobywania wiedzy w kolejnych etapach edukacji.

U nas nie ma nieudanych eksperymentów!

Dociekliwy Przedszkolak podczas zajęć korzysta z bezpiecznych produktów i materiałów, których na co dzień używa się w domu.

Każde dziecko otrzymuje swój zestaw do eksperymentowania.

Zajęcia odbywają się w każdej grupie osobno, finansowane są dzięki Radzie Rodziców.

Osoba prowadząca zajęcia:

Pani Marta – edukatorka, animatorka, wychowawca, autorka zajęć edukacyjnych. Prowadzi warsztaty badawcze w przedszkolach i szkołach. Od lat współpracuje m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prowadziła wykłady na Uniwersytecie Dzieci, pracowała jako trenerka przy projekcie Rowerowy Maj. Autorka scenariuszy lekcyjnych dla magazynu Świerszczyk.

Sport to MY!

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem zajęć jest pokazanie różnorodnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Projekt prowadzony jest przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów na co dzień pracujących z najmłodszymi Football Academy. Czas zajęć jednej grupy to 30 min.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek. Finansowane są dzięki Radzie Rodziców.